Je čas na odvahu v nás.....

Autor: Dominika Gaštanová | 6.11.2012 o 17:41 | (upravené 10.11.2012 o 15:15) Karma článku: 2,82 | Prečítané:  248x

Jeden francúzsky filozof raz povedal...láska je odhalením niečoho jedinečného...cieľom lásky je človeka vytvárať a robiť z neho jedinečnú bytosť. Láska je predovšetkým o dvoch ľuďoch ...   Poznáte to určite aj vy... Zobudíte sa, obzriete vôkol seba a vidíte človeka s ktorým už len málo čo zdieľate, hádam už iba tú posteľ, aj to čo najďalej od seba ...ranná očista, raňajky, práca, medzitým obed, otravný ľudia vôkol na ktorých práve dnes nemáte náladu. Večer sa znova vraciate medzi 4 steny, ktoré sa na Vás tešia oveľa viac ako ten, ktorého ste kedysi považovali za človeka s ktorým budete zdieľať celý žit a boli presvedčený, že je ten „vyvolený/á".  V tomto bežnom a zabehnutom rytmuse života zrazu príde príjemný vánok, pre ktorý ste ochotný prehodnotiť svoj doterajší život a urobiť zmeny na ktoré ste do teraz nemali odvahu, pretože málo kedy bol čas a nebolo prečo meniť niečo zabehnuté...dôvody sa vždy našli...veď taký sú ľudia, radi žijú v niečom zabehnutom, istom i napriek tomu, že nie su tak šťastný. Niektorý čakáme na vánok celý život a ...čakáme...

 

Aj ona tak žila...celé 4 roky. ...............

Áno v živote človeka to možno nie je tak veľa, ale pre ňu to bol úsek rovnajúci sa večnosti, ktorá nemala konca, pretože odvaha jej chýbala a rezignácia bola dávno viac ako predurčená. Čakala na svoj vánok, ktorý jej prinesie zmenu do života a dodá silu urobiť to čo vie, že je nutné, ale sama nevládala niečo zmeniť.

Vánok prišiel, tak ako to býva...nečakane....z čista jasná a nepýtal sa či môže vtrhnúť do jej života a prevrátiť ho na opak.......iba sa to stalo a nedalo sa to prehliadnuť, veď to je to to na čo čakala celý život.                                                   Možno jediný problém bol, že tento vánok netušil, že ona je spútaná vzťahom, ktorý síce nefunguje, ale je....rodinou a všetkými možnými faktormi, ktoré ju celú tú dobu tak veľmi spútavali v tom čo chcela naozaj robiť vo svojom živote. Nie je podstatné ako sa ten vánok volal, veď mená nie su v láske dôležité, ale dôležitejšie je to, že sa obaja šialene zamilovali a okolitý svet neexistoval a ani ho nepotrebovali.                                                                                                  Spoločné chvíle boli zmyslom jej života.....pochopila, že lásku chápe až okamihom ich stretnutia a nie je nič dôležitejšie ako on. Bol pre ňu tým, čo potreboval, chápala, milovala, robila všetko pre človeka ktorého poznala pár týždňov a túžila s nim prežiť celý život....ak by bolo potrebné aj hneď.

Samozrejme, najprv človek musí riešiť to s čim sa pasuje vo svojom živote a teda aby mohlo začať niečo nové, musí skončiť to staré.                               Samozrejme, že „stavať" niečo na bolesti iných nie je jednoduché a ona to nechcela, no jej srdce už ďalej nechcelo trápiť svoj milovaný vánok a ani toho koho si aspoň po toľkých rokoch vážila ako priateľa a človeka, ktorý prešiel časť cesty s ňou.                                                                                                          Takéto rozhodnutia sú tie najťažšie v živote, ale ona to zvládla a nabrala odvahu urobiť poriadok v živote samej sebe a urobiť tak šťastným aspoň jedného človeka.

Čas utekal a vánok sa zmenil vo viacerých ohľadoch, ale stále sa milovali, no asi to nestačilo......keď odchádzal z jej života, bola rada, že ho spoznala, pretože ju zachránil v tých ohľadoch v akých možno človeka zachrániť a vďaka nemu pochopila, že láska nie je samozrejmosť, ale niečo čo je krehké a treba si vážiť a tešiť sa i z maličkostí, ktoré nám každý deň život prináša.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?